Harmonogram Przepływów

Maraton 50 opowieści

Od 1 stycznia do 19 lutego, każdego dnia o godzinie 19.00, zapraszamy na opowieść dla Odry.

Pojawią się m.in. Olga Tokarczuk, Natalia de Barbaro, Wycinki w Termosie, Edwin Bendyk, Siostry Rzeki, Inicjatywa Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry, Daniel Petryczkiewicz, Natalia Grosiak, Małgosia Lebda, Agnieszka Szpila, Jan Mecwel, Natalia Przybysz i wielu innych.

01./50 | 01.01 | Plemię Odry | MANIFEST!

02./50 | 02.01 | Robert Rient | Nieuznawanie rzeki za osobę, jako objaw uwewnętrznionej traumy

03./50 | 03.01 | Małgosia Lebda | Wiersze dla Odry

04./50 | 04.01 | Dom Krzyżańska | Pieśń ze źródła

05./50 | 05.01 | Ewa Bohini | Wizja zdrowej i żywej wody

06./50 | 06.01 | Olga Tokarczuk | Opowieść dla Odry

07./50 | 07.01 | Natalia de Barbaro | Śniłam rzeki

08./50 | 08.01 | Karo Gawlik, prof. Bogdan Wziątek | Aktualny stan Odry – szanse i zagrożenia

09./50 | 09.01 | Inicjatywa Stwórzmy Park Narodowy Doliny Dolnej Odry | Park narodowy dla Odry

10./50 | 10.01 | Gosia Konieczna | Wycinki w Termosie dla Odry

11./50 | 11.01 | Hydropolis | Ekologia jako czynnik innowacyjny w rozwoju turystyki w dorzeczu Odry

12./50 | 12.01 | Siostry Rzeki | Siostry Rzeki dla Siostry Odry

13./50 | 13.01 | Milena Mile | Tańcząca z rzeką

14./50 | 14.01 | Magdalena Kicińska | Osoba rzeka – nowa narracja i stare słowa podczas kryzysu klimatycznego i kryzysu wyobraźni

15./50 | 15.01 | Daniel Petryczkiewicz | Aktywizm, który zmienia prawa-jak mówić o wodzie, by doprowadzić do uznania Odry za osobę prawną

16./50 | 16.01 | Piotr Porożyński | Prelekcja o podróży rowerem przy Odrze z Wrocławia do Szczecina

17./50 | 17.01 | Władysław Polcyn | Film z trasy rowerowej wzdłuż Odry

18./50 | 18.01 | Agata Julia | O osobowości prawnej Odry językiem prawa i astrologii

19./50 | 19.01 | Robert Rient, Stanisław Kordasiewicz | Czy uznanie jednej rzeki w Polsce za osobę prawną jest sprawiedliwe?

20./50 | 20.01 | Jan Mencwel | Historia wody a podmiotowość rzeki

21./50 | 21.01 | Arkadiusz Kuś, Dźwięki Duszy | Koncert w intencji uzdrowienia wody w rzece i wody w człowieku

22./50 | 22.01 | Urszula Zajączkowska | Rośliny żyjące dzięki rzece i w rzece

23./50 | 23.01 | Sebastian Szklarek | Wartość rzeki – jak zasoleniem zmniejszamy wartość usług ekosystemowych

24./50 | 24.01 | Agnieszka Szpila | Squirciary – opowiadanie dla Odry

25./50 | 25.01 | Magdalena Dzikowska, Anna Czerska | Urodziny Odry – projekt edukacyjny

26./50 | 26.01 | Dobrosława Grzybkowska-Lewicka | Bezimienna Rzeka

27./50 | 27.01 | Paulina Trębaczewska-Szklarczyk | Baśń o Odrze

28./50 | 28.01 | Michał Zygmunt | Dźwiękowy szlak Odry

29./50 | 29.01 | prof. Jerzy Bieluk | Czym jest osobowość prawna i jak może przysłużyć się Odrze?

30./50 | 31.01 | Natalia Przybysz, Kuba Więcek | Ciepły wiatr – dla rzeki Odry

31./50 | 30.01 | Karo Gawlik | Pieśń o rzekach

32./50 | 1.02 | Agata Dratwa-Kaczmarek, Kuba Kaczmarek | Wiersz dla Odry

33./50 | 2.02 | Marcin Pafnucy | Rzeka przemawia: każde Żywe ma prawo do godnego istnienia

34./50 | 3.02 | Edwin Bendyk | Obywatelka Odra w nurcie Eks-Centrycznego Pluriwersalizmu

35./50 | 4.02 | Kasia Pakosa i kobiety Tej, która płynie | Ceremonia Pieśni dla Odry – zawołała Aleksandra Iri

36./50 | 5.02 | Anna Baran | Odra (rzeka) jako kobieta

37./50 | 6.02 | Malwa Migdał | Jestem Rzeka – książka dla dzieci

38./50 | 7.02 | Magdalena Wasilewska | Poranne Rzeki

39./50 | 8.02 | Alicja Witucka-Piskorska | Łączenie – Muszla Odrzańska

40./50 | 9.02 | Ewelina Seklecka i Mateusz Walczak | Słuchowisko: dzieci o Odrze

41./50 | 10.02 | Anna Czerska, Magdalena Dzikowska | Światło dla Odry

42./50 | 11.02 | Anna Gołębiowska | „Powiedz mi, kim jesteś.” – zaproszenie dla Rzeki

43./50 | 12.02 | Paulina Sadowska | Agnihotra dla Odry

44./50 | 13.02 | Natalia Grosiak, Bovska, Bela Komoszyńska, Marcelina | Jestem rzeką – piosenka i teledysk

45./50 | 14.02 |Michael Oswold | Z miłości do Odry

46./50 | 15.02 | Joanna Kisielewska | Zanurzenie – relaksacyjna opowieścio-pieśń dla Odry

47./50 | 16.02 | Maria Moonset | Idę do rzeki

48./50 | 17.02 | Dobrosława Grzybkowska-Lewicka | Żabia Kładka

49./50 | 18.02 | Ewelina Seklecka i Robert Rient | Dla ciała i ducha: ćwiczenia bioenergetyczne i relaksacja szamańska

50./50 | 19.02 | Agnieszka Waszczeniuk | Natura Rzeki (film animowany)